Vrásky a botox: Proč do toho jít a proč naopak ne 5/5 (1)

Botox je mezi ženami oblíbený hlavně z toho důvodu, že rychle a bez operace dokáže vyhladit vrásky. Co se však neví, je, že další vrásky v obličeji může naopak přidělat a na svědomí může mít i deprese. Proč do něj tedy jít a proč naopak ne?

ANO: Botox vyhladí vrásky

Botoxové injekce jsou mezi ženami velmi oblíbené. Dokáží totiž odstranit mimické vrásky na obličeji, zejména ty mezi obočím, na čele a v okolí očí. Botox se aplikuje tenkou jehlou v malých dávkách do postižené oblasti. Přeruší spojení nervu se svalem, čím zabrání jeho smršťování – a tedy vráskám. Pleť se opticky vypne a vrásky na pohled mizí. Oblast se však stává dočasně nepohyblivou – sval totiž není pohybu schopen. Účinek trvá čtyři až šest měsíců, pak je nutné proceduru zopakovat.

Zajímavost od Peeling.cz

Botulotoxin (zkráceně botox) není nic jiného než jed. V přírodě jej produkují bakterie Clostridium botulinum. Bývá spojován se vzácnou formou otravy jídlem, proto se nazývá také klobásový jed. Aplikuje se do svalu injekční stříkačkou a následek je, že sval se napne a nejde povolit. Účinek vydrží zhruba půl roku. Mohou ale nastat komplikace, například oslabení dýchání. Zvlášť, pokud se neaplikuje přesně do svalu. Ve vzácných případech může dojít i k srdeční zástavě a ke smrti.

NE: Botox má na svědomí deprese

Američtí vědci přišli na to, že botox může mít na svědomí deprese. Hrozí to především těm, kdo si jej nechali aplikovat do mimických vrásek kolem úst. Podle odborníků totiž obličejová mimika ovlivňuje emoce, ovšem pokud jsou svaly po botoxu ztuhlé a člověk nemůže adekvátně reagovat, mozek nedostane adekvátní zpětnou vazbu. Díky tomu nedokáže emoce prožívat vnitřně a nemůže se ani od srdce zasmát. To všechno pak vede k depresím.

ANO: Botox pomůže od migrény

Vědci přišli ohledně botoxu se zajímavým zjištěním. Podle nich se totiž bude moct používat jako podpůrný přípravek při léčbě migrény. Některé bolesti hlavy totiž vyvolávají křeče šíjových svalů a čela a botox v kombinaci s chirurgickým zákrokem by je mohl pomoct uvolnit. U pacientů, na nichž tuto metodu testovali, se bolesti hlavy snížily až o 92 %.

NE: Botox vrásky prohlubuje

Botox je mezi ženami oblíbený, právě proto je velmi překvapující verdikt amerických odborníků, kteří jej nedoporučují. Podle nich totiž sice vyhladí vrásky v místě aplikace, ale vede ke vzniku a prohloubení jiných v dalších částech obličeje. Tím, že znehybní některé svaly v obličeji, vede k zvýšenému zapojení jiných svalových partií – a právě na nich se mohou tvořit vrásky. Pokud si tedy necháte botox aplikovat na čelo, je velmi pravděpodobné, že se vám brzy objeví výraznější vrásky u kořene nosu.

VIDEO: Botox X Výplně vrásek | Celý průběh zákroku

Ohodnoťte článek

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *