Rozšířené póry a černé tečky. Jak na ně vyzrát? 4.89/5 (9)

Rozšířené póry a černé tečky trápí většinou ženy s mastnou pletí. Bývají dané geneticky, a tak se jich zbavit úplně nedá. Je však možné je zmenšit a zamaskovat.

Ženy s mastným typem pleti je znají velmi dobře. Rozšířené póry a černé tečky na obličeji nevypadají dvakrát vábně a velmi těžko se jich zbavuje. Navíc se s rostoucím věkem jejich projevy často horší. Základem je pravidelná a správná péče, která nevzhledné projevy pleti dokáže zmírnit a zamaskovat. Protože sklon k rozšířeným pórům je dán geneticky, nedá se jich bohužel zbavit úplně.

Babská rada na rozšířené póry

Snadná, a přitom efektní, je podle babských rad bílkovinná maska. Bílky totiž odstraňují nečistoty a odumřelé buňky a čistí póry, zatímco citron je skvělý exfoliant. Stačí smíchat 2 vaječné bílky s několika kapkami citronové šťávy a nanést na pleť. Zhruba po 7 minutách pak opláchnout teplou vodou. Pokud se vám nechce používat bílkovou masku, tak můžete vyzkoušet již vytvořené pleťové masky

TIP redakce

Můžete vyzkoušet i oblíbené černé pleťové masky.

Nejvíce mazu? V noci!

Zanesené a rozšířené póry vznikají nejčastěji v noci. Během spánku pracují mazové žlázy na maximum. Pokud jsou hyperaktivní, produkují více mazu. Póry se zanášejí, následkem toho se rozšiřují a jsou více viditelné. Na vzduchu pak pór oxiduje, a díky tomu vznikají černé tečky.

Jak na póry a černé tečky

Pokud vaši pleť rozšířené póry a černé tečky trápí, je třeba proti nim vytáhnout do boje. Přinášíme pár tipů, jak na to.

1. Denní péče o pleť

Problematickou pleť je třeba především čistit. Ale pozor, pečlivě vybírejte čím. Zapomeňte na pleťové vody s obsahem alkoholu. Raději volte přípravky s obsahem kyseliny salicylové. Ta umí proniknout do hloubky pórů a odstranit přebytečnou mastnotu. To zabraňuje ucpávání a případnému zanícení pórů. Velmi důležité je ranní čištění pleti, a to právě díky zvýšené produkci mazu v nočních hodinách.

2. Hloubkové čištění každý týden

Kromě pravidelného denního čištění sáhněte ještě jednou až dvakrát týdně k tomu hloubkovému. Naneste některou z hloubkově čistících masek, a to poté, co provedete peeling. Přímo na černé tečky pak existují speciální náplasti, které se jich pomáhají zbavit. Pleť můžete před aplikací masky lehce napařit, ale tady opět pozor. Časté napařování póry může otevřít definitivně, proto s ním šetřete.

3. Rafinované maskování

Rozšířené póry správnou péčí zmírníte, ale zůstanou vám stále. Proto je dobré se naučit, jak je nejlépe zamaskovat. K tomu jsou dobré pleťové vody se stahujícími účinky či stahující séra. Často obsahují přírodní výtažky, které mají schopnost póry uzavírat. Poté naneste make-up, ale opět pečlivě vybírejte. Nevhodné jsou hutné make-upy, naopak vhodné jsou ty lehčí, s matujícím účinkem. Pokud zvolíte takové, které mají vyšší obsah silikonů, jako bonus vaši pleť příjemně vyhladí.

Podívejte se na recenzi Zinzino – Skin Sérum.

Péče z rukou odborníků na rozšířené póry

–    Laserová gelová maska. Kombinace intenzivní gelové masky a biostimulačního laseru. Čistí póry, pleť regeneruje, a navíc působí proti vráskám.
–    Diamantová mikrodermabraze. Odstraňuje povrchové vrstvy pokožky, obrušuje ji a následně regeneruje. Je potřeba absolvovat čtyři až pět sezení, vždy jednou měsíčně.
–    Chemický peeling. Provádí se většinou v zimních měsících, protože kůži je třeba nevystavovat UV záření. Také odstraňuje povrchové vrstvy kůže a přispívá k jejich znovuobnově.

Ohodnoťte článek

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *