Jak na vlasový peeling 5/5 (2)

Nejenom vlasy, ale také vlasová pokožka si zaslouží pravidelnou péči. Pokud do své rutiny zahrnete také vlasový peeling, během krátké doby vykouzlíte zdravější pokožku hlavy a slibný výsledek se záhy projeví i na kvalitě samotných vlasů.

Co je vlasový peeling a exfoliace

Jako peeling se označuje proces, při kterém dochází k odstranění odumřelých kožních buněk a nečistot z povrchu pokožky. Vlasový peeling se zaměřuje výhradně na oblast vlasové pokožky. Označuje se rovněž jako vlasový scrub či vlasová exfoliace.

K čemu je dobrý vlasový peeling

Použití šamponu sice dokáže důkladně umýt vlasy, ale zároveň není tato procedura příliš efektivní v péči o vlasovou pokožku, ze které umí odstranit pouze malou část přítomných nečistot. Vlasový peeling je v tomto ohledu mnohem efektivnější. A dokonale čistá pokožka má poté vliv i na celkový vzhled a kondici vlasů.

Co vše dokáže pravidelný vlasový peeling:

 • intenzivně čistí pokožku hlavy
 • odstraňuje odumřelé částečky kůže, lupy, přebytečný maz, prach, pyl, zbytky kosmetických přípravků apod.
 • udržuje pokožku zdravou
 • přispívá k rychlejší obnově pokožky
 • vlasům propůjčuje lehkost a objem, nebudou se „lepit“ k vlasové pokožce
 • zklidňuje podrážděnou pokožku
 • je prevencí rychle se mastících vlasů
 • přináší úlevu v případě svědící pokožky
 • účinně prokrvuje pokožku, čímž stimuluje růst nových vlasů

Jak se používá vlasový peeling

Zatímco oblíbený tělový peeling se zaměřuje na tělo či obličej, vlasový peeling cílí výhradně na pokožku v oblasti vlasového porostu.

Aplikace vlasového peelingu je snadná a lze ji shrnout do 5 základních kroků.

 1. Přiměřené množství přípravku naneste do vlhkých vlasů a do oblasti vlasové pokožky.
 2. Konečky prstů jemnými krouživými pohyby masírujte pokožku hlavu tak, abyste žádné místo nevynechali.
 3. Poté opatrně promněte i délky vlasů až ke konečkům.
 4. Důkladně opláchněte teplou vodou. Ujistěte se, že na pokožce a ve vlasech nezůstaly žádné zbytky peelingu.
 5. Na závěr umyjte vlasy běžným způsobem tak, jak jste zvyklí.

Jak často používat peeling na vlasy

Zařazení vlasového peelingu do péče o vlasy se projeví na kvalitě vlasové pokožky a zdraví vlasů. Pro maximální efekt je ale vhodné provádět tuto proceduru pravidelně.

Vlasový peeling se doporučuje provádět 1 x týdně.

Pokud jsou ale vlasy příliš jemné nebo pokožka v oblasti hlavy přecitlivělá, měl by být vlasový peeling aplikován pouze 1 x měsíčně. V tomto případě je také třeba vyzkoušet přípravek nejprve na malé části vlasové pokožky a ověřit, zda bude dobře snášen.

V případě barvení vlasů a trvalé ondulace se používá vlasový peeling až s odstupem několika dní, aby měla pokožka čas se zregenerovat.

Peeling by se neměl vůbec aplikovat, pokud jsou v oblasti vlasové pokožky ložiska atopického ekzému nebo jiné poškození kůže. Vždy je třeba vyčkat do úplného zhojení.

Chemický versus mechanický peeling

Existují 2 základní druhy vlasového peelingu. Jejich cíl je stejný, ale odlišují se způsobem, jakým ho dosáhnou.

1. Mechanický peeling na vlasy

Mechanický peeling obsahuje abrazivní částečky. Nejčastěji se jedná o cukr, sůl, drcená ovocná jádra, přírodní jíl nebo kávu.

Při aplikaci dochází k jemnému obrušování nejsvrchnějších vrstev vlasové pokožky a odstranění odumřelých kožních buněk, stejně jako dalších nečistot, které na ní ulpěly.

2. Chemický peeling na vlasy

Účinnou složkou chemického peeling jsou obvykle kyseliny. Může jít například o kyselinu salicylovou nebo kyselinu mléčnou.

Obsažené látky pronikají do nejsvrchnější části vlasové pokožky a odumřelé částečky kůže, maz a další nečistoty šetrně rozpouští. Chemický peeling se nesmí aplikovat na poškozenou pokožku.

Tipy na vlasový peeling

Vlasový peeling je vhodný pro všechny druhy vlasů a hodí se pro zdravou, stejně jako citlivou pokožku. A právě typem vlasů a charakterem vlasové pokožky by se měl řídit výběr konkrétního produktu.

1) Tipy na vlasové peelingové produkty

Purify & Hydrate od TRESemmé

TRESemmé je tradiční americká značka vlasové kosmetiky, která cílí na přípravky profesionální kvality, avšak za dostupnou cenu.

Vlasový peeling Purify & Hydrate je vhodný zejména pro mastící se vlasy. Pokožku hlavy efektivně vyčistí a zbaví přebytečného mazu. Přítomná kyselina hyaluronová se stará o důkladnou hydrataci. Příjemný pocit svěžesti po aplikaci zajistí kousky kokosu a osvědčený mentol.  

TRESemm� Purify & Hydrate cistici peeling na vlasy a vlasovou pokozku 300 ml TRESemmé Purify & Hydrate čisticí peeling na vlasy a vlasovou pokožku 300 ml

Fusio Scrub Énergisant od Kérastase

Kultovní značka Kérastase sází na koncentrované složení svých produktů, které jsou na míru přizpůsobeny konkrétním typům vlasů.

Fusio Scrub Énergisant je vlasový peeling určený především pro mastící se vlasy se sklonem k lupům. Může se pochlubit vysokou čisticí schopností, kterou zaručuje obsažená kyselina salicylová a mořská sůl. Součástí je i vitamín B6, který dodá pokožce potřebnou hydrataci, působí proti lupům a vyživuje vlasy.

Kerastase Fusio Scrub Energisant cistici peeling pro mastnou poko?ku hlavy 325 g Kerastase Fusio Scrub Énergisant čisticí peeling pro mastnou pokožku hlavy 325 g

Radical Hair Loss od Farmona

Ačkoliv polská značka Farmona vznikla až v roce 1997, záhy si získala příznivce po celém světě. Na kontě má řadu kosmetických přípravků, mezi kterými nechybí ani ty, které se zaměřují na péči o vlasy.

Vlasový peeling Radical Hair Loss ocení všichni, kteří bojují s oslabenými vlasy a nadměrným sklonem k jejich vypadáváním. Pravidelné použití produktu podporuje růst nových vlasů, posiluje je a udržuje zdravou pokožku hlavu. 

Farmona Radical Hair Loss vlasovy peeling proti padani vlasu 75 ml Farmona Radical Hair Loss vlasový peeling proti padání vlasů 75 ml

Scalp od Vita Coco

Značka vlasové kosmetiky Vita Coco používá ve svých výrobcích prémiovou kokosovou vodu. Ta má svým jedinečným složením pozitivní vliv na vlasy i vlasovou pokožku.

Scalp je vlasový peeling určený především k péči o pokožku s lupy. Vlasovou pokožku účinně čistí a zbavuje odumřelých kožních částeček a lupů. Pravidelná aplikace zajistí svěží a zklidněnou pokožku hlavy, stejně jako zdravější vlasy. Příjemným bonusem je veganské složení produktu.

Vita Coco Scalp čisticí peeling proti lupům 250 g Vita Coco Scalp čisticí peeling proti lupům 250 g

2) Tipy na výrobu domácího peelingu

Kávový peeling pro podporu růstu vlasů

Na základní kávový peeling na vlasy stačí pouhé dvě ingredience. Do misky dejte 1 lžíci oblíbeného šamponu a přidejte přibližně 2 lžíce čerstvě mleté kávy.

Výsledkem bude prokrvená a dokonale čistá pokožka hlavy. Káva navíc obsahuje antioxidanty a další látky, které mohou stimulovat růst nových vlasů. Tento vlasový peeling není vhodný pro světlé vlasy, protože káva může vést k jejich zabarvení.

Ovesný peeling pro suchou a svědící pokožku

Smíchejte 2 lžíce jemně mletých ovesných vloček, 2 lžíce oblíbeného kondicionéru a 2 lžíce hnědého cukru.

Obsažené ovesné vločky zklidňují podrážděnou vlasovou pokožku, dodávají jí potřebnou vlhkost a podporují mikrocirkulaci krve.

Hloubkově čistící vlasový peeling se solí

Potřebovat budete 2 lžíce jemné mořské soli, 1 lžíci citronové šťávy a 2 lžičky kvalitního olivového oleje.

Vlasový peeling z pokožky hlavy odstraní veškeré nečistoty, vyživí ji a účinně zvláční. Peeling se solí a citronem je určený pouze pro zdravou pokožku bez poškození.

Antibakteriální peeling proti lupům

Přibližně 1 polévkovou lžíci šamponu promíchejte s 1 lžící jedlé sody. Do směsi přidejte také několik kapek esenciálního tea tree oleje.

Získáte účinný vlasový peeling, který působí proti vzniku lupů. Tea tree olej působí antisepticky a antibakteriálně. Peeling není vhodný pro barvené vlasy, obsažená soda by mohla ovlivnit jejich odstín.

Ohodnoťte článek

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *