Dehydratovaná pleť: Co na ni funguje? 5/5 (2)

S dehydratovanou pletí se někdy v životě setká snad každá žena. Nezáleží totiž na typu její pleti, ale na řadě vnějších i vnitřních vlivů, které ji vysušují. Jsou jimi například chlad, vítr, anebo naopak slunce a vysoké teploty. 


Velmi stručně řečeno – dehydratovaná pleť je taková, která postrádá vodu. To má na svědomí řada příčin, avšak jedno mají společné – projevy rozhodně nepřehlédnete. Protože voda je základní stavební jednotkou kůže – tvoří ji ze 70 %, jde o poměrně velký problém. Navíc se může týkat všech druhů pleti, včetně mastné a smíšené. Dehydratovaná pleť totiž není totéž, co suchá. Zatímco tu charakterizuje nedostatek tvorby kožního mazu, u pleti dehydratované jde o ztrátu vody. Dobrou zprávou ale je, že se to dá řešit.

Přehnané mytí pleť vysušuje

To, že pleti chybí voda, poznáte snadno. Je mdlá a bez jasu, ztrácí pružnost i jemnost, je hrubá a začínají se na ní tvořit jemné vrásky. Pokožka se nepříjemně pne a mohou se na ní tvořit šupiny. Dehydratace má celou řadu příčin. Může za ni chlad, vítr, přetopené místnosti, slunce a UV záření a s ním spojené vyšší teploty. Velmi často vznikne také díky nevhodné, či přehnané péči o pleť. Tu totiž vysušuje neúměrné mytí, používání obyčejného mýdla, ale i časté obrušování pokožky – třeba pemzou či speciální rukavicí. Na vině však mohou být také některé užívané léky.

Jak vyzrát na dehydratovanou pleť?

Zvolte vhodný krém

V případě, že pleti voda chybí, je správná kosmetika velmi důležitá. Vybírejte hydratační krém, který se hodí pro typ vaší pleti. Na trhu jich je cel řada, ale ne všechny působí stejně. Některé zabraňují úniku vody z pokožky, jiné zase nutí, aby si vytvářela hydrataci. Vybírejte podle obsahu účinné látky, ale mějte na paměti, že jako u každé kosmetiky ne všechno vyhovuje všem. Ideální proto je pořídit si vzorek a krém vyzkoušet.

Zapomeňte na mýdlo

Klasické mýdlo, ale i sprchové gely s jeho obsahem, pleť velmi vysušují. Máte-li k tomu sklony, nepoužívejte je. Vyberte si gel či syndet bez obsahu mýdla, anebo speciální sprchový olej. Dehydratované pleti škodí i opakovaný kontakt s vodou, a tak na sprchování dvakrát denně raději zapomeňte.

Používejte tělová mléka

Po každé sprše či koupeli pokožku natřete hydratačním tělovým mlékem. Udělejte to ale, dokud je ještě vlhká. Takto v ní uzamknete vodu a bude hebká a příjemná na dotek.

Dodržujte pitný režim

Pokožka totiž potřebuje vodu i zevnitř. Pokud málo pijete, anebo si dopřáváte nevhodné nápoje, na pleti se to rázem projeví. Omezte kávu a alkohol, které pokožku vysušují.

Ohodnoťte článek

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *