Proč je peeling (exfoliace) důležitý? 5/5 (3)

Deskvamace (tj. olupování kůže, popř. epitelu) je přirozený proces těla – jedná se o odlupování, či chcete-li vylučování suchých, starých, mrtvých kožních buněk, aby se na povrch dostaly kožní buňky nové, zdravé. V podmínkách mastné pokožky může být tento proces výrazně zpomalen, protože mastná kůže působí jako lepidlo, které na povrchu zadržuje mrtvé kožní buňky. To ve finále může přispět k ucpání folikulů (pórů), což vede k tvorbě bakterií, které stimulují tvorbu zánětů a akné.

Exfoliace je zvláště užitečná pro ty z nás, kteří mají mastnou pokožku. Kromě vyhlazení pleti, zlepšení tónu pleti a zvýšení receptivity (vnímavosti) pokožky, exfoliace pomáhá odstraňovat mastnotu z pokožky – jednoduše pomáhá udržet pokožku čistou.

Potřebujete profi pomoc? Váš exfoliační režim bude velmi záviset na odborné kožní analýze provedené kožním terapeutem. Profesionální kožní terapeut může doporučit exfoliaci fyzickými látkami nebo chemickými exfolianty, nebo zapojíte obojí najednou, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Dermatolog vám poradí, jak často se exfoliuje a jak úspěšně začlenit exfoliaci do vašeho režimu.

Proč je exfoliace důležitá?

Jak stárneme, proces regenerace buněk se zpomaluje. To znamená, že tělo pomaleji odbourává buňky pokožky a vytváří nové. Když se staré kožní buňky začnou hromadit na povrchu kůže, může to zanechat na pokožce nehezké stopy – pleť vypadá matně, je drsná a suchá. Kromě toho může dojít k nahromadění mrtvých kožních buněk, což může vést k přebytečnému mazu na pleti a k zaneseným pórům pokožky, což vede ke vzniku skvrn a akné. To prostě nechcete.

Správně provedený peeling odstraňuje vytvořenou bariéru mrtvých kožních buněk, které ucpávají pokožku a odhalují čerstvé nové buňky, které jsou těmi mrtvými jakoby přikryty. Peeling tedy otevírá cestu pro zvlhčující produkty, aby pronikly hlouběji do pokožky, což je činí efektivnějšími.

Stručně řečeno, pravidelná exfoliační rutina čistí vaši pokožku, která pak vypadá svěží a zdravá.

Ohodnoťte článek

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *